MODA & TASARIM

Gelinlikler Göz Kamaştırdı

Türkiye’nin Gelinlik ve Damatlık Sektörünün en önemli organizasyonu olan Gelin Damat Dergisinin düzenlediği “6. Gelin Damat Fashion Day” Adile Sultan Sarayında düzenlendi.
İki gün süren moda gününde, modaevlerinin bir birinden şık gelinlikleri görücüye çıktı. 

Bu yıl altıncısı düzenlenen Gelin-Damat Fashion Day’in organizasyonu Ferhat Muğurtay tarafından yapıldı. Sunuculuğunu Burak Törün ve Ece Pirim yaparken, kareografi Uğurkan Erez Ajan Fatif Ömercikoğlu tarafından yapıldı.

İki gün süren defilelere ülkenin ünlü mankenlerini katılırken, ünlü konuklar ve yerli yabancı basının tarafından da defileler ilgi ile takip edildi.

İki gün süren defilelerde ülkemiz ünlü mankenlerinden Ece Gürsel, Özlem Yıldız, Şebnem Schaefer, Wilma Elles, Duygu Çakmak, Gizem Özdilli, Hande Aras, Gamze Balım, Simge Ünal, Yağmur Ayaz, Alona Kral, Nurbanu Gündüz, Berfin Güneş podyumda yer alırken. Berna Tan, Sinem Gaya ve Ece Gürsel şarkıları ile defileye renk kattılar. Ekranların ünlü ismi Zahide Yetiş, Pınar Bent Moda Evinin defilesinde podyuma çıktı. Defileleri sektörün öneli temsilcileri takip ederken, Tanju Çolak ve Hülya Uğur’da defileleri izleyenler arasındaydı.

Altıncısı düzenlenen Gelin-damat defileleri artık uluslararası nitelik kazanıyor. Bu yıl farklı ülkeden tasarımcıların katıldığı Gelin Damat Fashion Day ilerleyen yıllarda farklı ülkede yapılması planlanıyor.

Defile bitimi katılımcılara ve organizasyonda emeği geçenlere, organizasyonu düzenleyen Gelin Damat Dergisi İmtiyaz Sahibi Ferhat Muğurtay tarafından plaket takdim edildi.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu