MODA & TASARIM

Gelin Damat Sektörünün Gözü Bu Defiledeydi

Haber - Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Ülkemizde, “Gelinlik Damatlık“ sektörünün en önemli dergisi Gelin Damat Dergisi öncülüğünde 7.Gelin Damat Fashion Day, Adile Sultan Sarayı’nda görkemli bir defileyle gerçekleşti.

Gelin Damat Dergisi imtiyaz sahibi Ferhat Muğurtay’ın organizatörlüğünü üstlendiği defilenin sunuculuğunu Ece Prim ve Burak Törün yaptı.

Bu yıl yedincisi düzenlenen Gelin Damat Fashion Day kapsamında, sektörün önemli tasarımcıları, hazırladıkları gelinlik ve damatlıkları, ülkenin önemli mankenlerin sunumuyla tanıttılar.

Koreografisinde Fatih Ömercikoğlu imzası bulunan defilede Özlem Yıldız, Wilma Elles, Ece Gürsel, Hande Aras, Simge Tertemiz, Gamze Balım, Alona Kral ve birçok manken yer aldı.

Ülkemizde gelenekselleşen Gelin Damat Fashion Day bu yıl yedinci defa düzenlendi. Gelin Damat sektörüne önemli katkı sunan defileye, medyanın, sektör temsilcilerin ve gelin damat adaylarının ilgisi yoğundu. Gelin Damat Dergisi ve Ferhat Muğurtay öncülüğünde, defileler uluslararası boyuta taşınıyor. İlerleyen zamanlarda bununla ilgili duyurular Gelin Damat Dergisi tarafından paylaşılacak.

Gelin Damat Dergisi ve imtiyaz sahibi Ferhat Muğurtay, Gelin Damat dergisi ile özellikle kadın istihdamının yoğun olduğu tekstil, gelinlik sektörüne katkı sunarken, kadınlar için önemli bir katkısı da, İş Kadınları Ödülleri.

Defile programından sonra yine Adile Sultan Sarayında Pınar Altuğ Afacan, Burak Törün’ün sunduğu Türk İş Kadınları Ödül Töreni yapıldı.

Geceye Esin Yağmurdereli, Türkan Şerbetçi, Ece Pirim, Ece Gürsel, Nur Ertürk, Pınar Bent, Ferman Toprak eşi Hilal Toprak gibi cemiyet ve sanat dünyasının ünlü isimleri de katıldı.

Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren başarılı iş kadınlarını verilen ödüllerle, kadınların iş hayatında yer alışı teşvik ediliyor.

Ödül töreni aile fotoğrafı ile tamamlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu