MODA & TASARIM

Dilan Damgacıoğlu İle Modanın Özgür Hali

New York’ta moda tasarım eğitimine devam ederken aldığı bir ders sayesinde içindeki moda tutkununu uyandıran Dilan Damgacıoğlu, 2021 yılında ILONI by dilan markası ile girişimcilik hayatına adım attı.

Dilan Damgacıoğlu, New York’ta moda tasarım eğitimine devam ederken aldığı swimwear dersi sayesinde mayo ve iç giyim tasarımlarına ilgi duymaya başladı. Bu ilgisinin üzerine gitmeye karar veren Dilan Damgacıoğlu, daha farklı, daha eşsiz, daha özgür tasarımları bir araya getirme hayalinden yola çıkarak 2021 yılında ILONI by dilan markasını kurdu. ILONI by dilan markasının kurulması hakkında konuşan Damgacıoğlu, küçüklüğünden beri moda ve tasarıma ilgi duyduğundan bahsediyor. İlk çocukluk yıllarından beri kendi kendine tasarımlar yaparak ilhamını her zaman taze tutmaya çalıştığını anlatıyor. İlhamının her zaman hayal gücünün içinden ve gerçek insanlardan geldiğinden söz eden Damgacıoğlu, markasını kurma isteğinin de buradan geldiğini ifade ediyor.

 “İlham hayal gücümün içinden ve gerçek insanlardan gelir.”

Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim aldığı sıralarda kendi markasını kurma düşüncesine sahip olan ancak hayata henüz geçiremeyen Dilan Damgacıoğlu, moda tasarımı eğitiminin ardından Türkiye’ye dönüp bir süre sektörde çalışarak kendini ve yeteneklerini değerlendirdi. Ülkenin önemli giyim zincirlerinde çalışan Damgacıoğlu, üniversite yılları hatta daha eski yıllardan beridir hayalini kurduğu kendi markasını oluşturma fikrine ise bu esnada yoğunlaştı.

Dilan Damgacıoğlu

Türkiye’deki önemli giyim markaları ile çalıştığı esnada kendi markası içinde tasarımlar yapmaya devam eden Damgacıoğlu, markasının adının ne olması gerektiği üzerine eğilerek düşünmeye başladı. Bu süreci anlatan Damgacıoğlu şunları söyledi:

“Türkiye piyasasında yer alan işler benzer işler yapmak istemediğimi biliyordum. Aynı zamanda kendimi sınırlamakta istemiyordum ve aslında sadece mayo ve iç giyim değil birçok kıyafet için tasarımlar yapıyordum. Ancak, çizimlerimi yapmama rağmen marka adı henüz belli değildi. Marka adını çokça düşündüğüm bu esnada markanın adı bana her şeyi serbest bıraktığım bir anda gözümün önüne gelen “İloni” kelimesiyle oldu. Bu kelimenin anlamını araştırdığımda ise “tutku, neşe” anlamına geldiğini öğrendim. Markama çok uyduğunu bilmeme rağmen yine de kendimden bir şey katmak istiyordum ve böylelikle markamın adı ILONI by dilan oldu. Böylelikle aslında markam kuruldu.” 

Dilan Damgacıoğlu ve ILONI by dilan hakkında daha detaylı bilgi ve eşsiz tasarımlar için https://www.ilonibydilan.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Duygusal Durum ve Tamamlayıcılık, Narsist Pozisyon – Şükrü Alkan yazdı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu