MODA & TASARIM

Barbaros Şansal ve Yıldırım Mayruk, Türkiye’de Faaliyetlerini Sona Erdirdi

Ünlü modacı Barbaros Şansal, Yıldırım Mayruk ile beraber Türkiye’de faaliyetlerini sona erdirdiğini duyurdu.
Twitter hesabından açıklama yapan Şansal, boşalttığı modaevinin de görüntüsünü paylaştı.

Bugüne kadar sayısız defile ve koleksiyona imza atan Barbaros Şansal, Türkiye’de faaliyetlerini sona erdirme kararı aldı.

“TC’de faaliyetlerimize son veriyoruz” diyen Şansal, yurtdışında faaliyetlerini sürdürüp sürdürmeyeceği ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan ünlü modacı, tweetlerinde şu sözlerle veda etti:

“Tarih 26 Ekim 2020 Pazartesi, Şirketimiz ortakları ve yönetim kurulumuz Barbaros Şansal tarafından alınan kararla TC de faaliyetlerimize son verilmiş ve şirket kapatılmıştır.

60 yıllık çalışma hayatımızda, sayısını hatırlamadığımız istihdam sağlanmış ve tüm çalışanlarımızın sosyal hakları tam olarak karşılanmıştır.

Bugüne dek moda evimizde çek senet kredi kartı kullanılmamış hep nakit ticaret yapılmıştır, hiç kredi kullanılmamıştır ve hiçbir borcu yoktur. 

Ulusal ve uluslararası anlamda sayısız koleksiyon ve defilelerin yanı sıra gösteri ve prodüksiyon anlamında birçok ilkin öncülüğü üstlenilmiş ve tüm bu süreç arşivlenmiştir.

10000 den fazla hanımefendiye servis vermenin mutluluk ve gururu kazancımızdır.

Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nin mesleğimizle ilgili olan özel arşivimizi korumaya almış bulunmaktayız.

İlaveten, stok koleksiyonlarımızda bulunan dünyanın en ünlü ve kaliteli firmaları tarafından üretilmiş emsalsiz kumaşlarımız daha aydınlık bir gelecek için mücadele eden Darrüşafaka ya bağışlamış, son jübile Galamız da yeraln 250 kostüm ise gelecek nesillere emsal ve kültür oluşturması için yaşayan müze projesi kapsamında Mersin Mezitli Belediyesine hibe edilmiştir.

Zoruyla, zorluğuyla ancak onur ve gururla sürdürdüğümüz mesleğimizin adası olan makasımız kendi isteğimizle kapanmıştır. Saygı sevgi ve teşekkürlerimizle. hoşçakalın, laik kalın özgür yaşayın”

YILDIRIM MAYRUK & BARBAROS ŞANSAL

Şansal’ın paylaştığı modaevinin görüntüsü ise şöyle:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu