MODA & TASARIM

İTÜ’lü Tasarımcı Adayları İTÜ FASHION SHOW 2019’da…

İTÜ – FIT (Fashion Institute of Technology) Moda Tasarımı Programının bu yılki mezunları, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünün katkılarıyla düzenlenen İTÜ Fashion Show’da tasarımlarını sergiledi.

Fashion Institute of Technology Moda Tasarımı Programının 12. dönem mezunlarına ait tasarımlar, İTÜ Fashion Show 2019’da sahnedeydi.

Aralarında Ece Gürsel, Özge Ulusoy ve Wilma Elles ‘in de bulunduğu 30 manken podyuma çıktı.

Moda dünyasının her yıl büyük bir merakla beklediği İTÜ Fashion Show 2019, bu yıl 26 Mayıs’ta Banu Noyan koreografisiyle The Ritz Carlton İstanbul’da gerçekleşti. Etkinliğin sunuculuğunu ise Mesut Yar üstlendi.
İTÜ-FIT mezunları, 2019 İlkbahar-Yaz Kreasyonu için yaptıkları özgün çalışmalarla yarıştı. İTÜ Fashion Show 2019’un en başarılı tasarımları ise sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jürinin kararıyla seçildi.

Birbirinden ilginç ve göz alıcı kreasyonların ilgi topladığı gecede İTÜ-FIT Moda Tasarım Bölümü (UOLP) mezunu Mirel Okumuş birinci seçildi. Yarışmanın ikincisi Selda Palacı olurken, üçüncü sırayı Melis Kaya aldı. Koton Özel Ödülü’nü ise Derev Clara Kösedağ aldı.

Jüri Üyeleri; İTÜ Fashion Show’un seçici jürisinde; İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jale Tuncel, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Hadi Karasu,The Ritz Carlton, İstanbul Operasyon Direktörü Gülderen Budak, Koton Yönetim Kurulu Eş Başkanı Gülden Yılmaz, Koton Koleksiyon ve Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlkay Keskin, Moda Tasarımcısı Yıldırım Mayruk, Hayat Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Sabancı, Best-Seller Marka Müdürü Akgül Şahin Mican, Kiğılı Marka Direktörü İlkay Keleş, BURSALI Tekstil, Marka Direktörü Güler Uğurlu Altınel, İSKO İnovasyon Değer Yöneticisi Oğul Kıvanç Arseven, Lectra Türkiye Pazarlama Müdürü Harika Nihan Gündem, Marka Danışmanı/ Moda Direktörü Melis Ağazat, InStyle Dergisi Moda Editörü Bahar Kader, WELLA Eğitim Müdürü Nida Sarı ve İsmail Babuz Saç Tasarım Alp Tüşe yer alıyor.

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Başa dön tuşu