SÖYLEŞİ

Sam Reklaw: ‘İstanbul için kasıtlı olarak uçağımı kaçırdım!’

Türkiye’de İngilizce çekilen ‘Shame’ adlı filmine yapımcı ve oyuncu olarak imza atan İngiliz iş adamı Sam Reklaw ile filmi, yaptıklarını, çok sevdiği İstanbul’a yerleşmesini, sanatı konuştuk.

Söyleşi: MELİKE BİRGÖLGE

  • Yapımcı ortağı olduğunuz ‘Shame’ filminde oynadınız. İşadamı kimliğinizden ayrı olarak sizi tanıyalım. Sam Reklaw kimdir?

İş insanıyım. Direkt ve dürüst bir adamım. Kariyerimi ve parayı ciddiye alıyorum. Kemerlerim her zaman ayakkabılarımla uyumludur. Motosikletimi seviyorum.

 “PARA KAZANDIRAN HER ŞEYİN PEŞİNDEN GİDERİM!”

  • Yapımcılıktan önce başka hangi işler yaptınız?

Emlak, motor sporları… Para kazandıran her şeyin peşinden giderim.

“İSTANBUL İÇİN KASITLI OLARAK UÇAĞIMI KAÇIRDIM!”

  •  Türkiye’ye ilk ne zaman geldiniz? Türkiye’de ilk ve en etkileyici şey neydi?

Aralık 2019’da… O tarihte, İstanbul aktarmalı Tokyo’dan Madrid’e uçacaktım. Bir gece önce otelimde, Netflix’te İstanbul’da çekilmiş bir film izliyordum. Şehir güzel görünüyordu. Bu yüzden geldiğimde kasıtlı olarak uçağımı kaçırdım. 3 gün boyunca şehri dolaştım. Nisan ayında buraya taşınmaya karar verdim ama covid oldu. Bu yüzden Ekim 2020’de geldim.

” ‘SHAME’ BİR KAPIYDI!”

  •  Bir süre önce çekilen Shame filminin yapımcılığını üstlendiniz. Bu filme nasıl dahil oldunuz?

 Sinema sektörüne girmeyi çok istiyordum. Bu film bir kapıydı. Ben başarısına inandığım her işe girerim. Oyunculuk ve sinema benim içimde büyük bir aşk olduğundan oyunculuk dersleri aldım. Sette başarılı bir oyuncu koçu ile çalıştım.

“DÜNYADA TÜRK DİZİLERİNİN YILDIZI YÜKSELİYOR!”

  • Bir sinemasever olarak Türk dizilerinin ve sinemasının son yıllarda dünyanın yükselen yıldızlarından olmasını neye bağlıyorsunuz?

Türkçe bilmediğim için hiç izlemedim ama Türk dizilerinin özellikle Latin Amerika’da çok popüler olduklarını orada yaşarken gördüm.

  • “Dünyanın en zor işi sanattır” diyorsunuz. Size bunu düşündüren ne?

 Gördüm ki sanat dünyası en zor ticaret. Kamera önünde zorlu bir mücadele arkasında başka zorluklar… Birçok iş yaptım ama sanat dünyası renkli görünmesine rağmen stresli ve zor. Sanat dünyasının herhangi bir kolunda başarıyı yakalayan ticaretin her sektöründe başarıyı yakalar.

 “TÜRKİYE’DE KARA KOMEDİ YAPMAK İSTİYORUM!”

  •  Yakında vizyona girecek olan Shame filminden başka bu yıl iki film daha çekmeyi hedefliyormuşsunuz. Türleri ve senaryosu belli mi?          

Evet. Türkiye’de bir yolculuğa çıkan ve bir sürü aptalca şey yapan ve başlarını belaya sokan bir çift yabancı hakkında bir kara komedi filmi yapmak istiyorum. Ama bu gelecek yıla kadar ertelenebilir çünkü bana Avrupa’da başka bir projede çalışmam teklif edildi. Ayrıntıları yakında belli olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu