SÖYLEŞİ

Emirhan Çakmak: ‘Belli Bir Tarzımın Olmaması Artı Katıyor’

Genç müzisyen Emirhan Çakmak ile müzik kariyeri ve gelecek planları üzerine bir sohbet yaptık.

Oğuz Kemal Özkan / KitaptanSanattan.com

  • Müziğini tanıyoruz ama seni biraz tanıyabilir miyiz?

Tabii ki, ben kendi halinde yaşayıp giden, bazen mutlu, genellikle depresif olabilen, anlaşılabilir ve sevecen bir insanım diyebilirim.
Onun dışında doğduğum yer Ankara ve orada yaşıyorum
Müzik dışında; resim çizmeye, iyi bir kaykaycı olmaya ve kendimi geliştirip turnuvalara katılacak kadar iyi bir bowling oynayıcısı olmaya çalışarak hayatımı geçiriyorum.

  • Şarkılarına baktığımızda farklı tarzları ve iş birliklerini deneyimlemişsin. Beklentilerini karşılayan ya da hayal kırıklığı yaratan konular illaki yaşıyorsundur. Böylesi zor bir sektörde kendini nerede görüyorsun?

Bir hayal kırıklığım olmadı ve her şarkıyı severek yaptım. Evet, belki şarkılar dinlenmedi ama tek sebebi insanlara ulaşmamasıydı. Ben şu an ki sektörde kendimi insanların henüz tanıyamadığı bir cevher olarak görüyorum. Özgüvenim yüksek. Çünkü buz dağının görünen tarafından daha büyük ve daha iyi işler yapıyorum.
Henüz tam potansiyelime ulaşmadım ama elimden geleni yapıyorum. (insanlar pek övmeyi bilmedikleri için ben kendimi övdüm biraz:)

  • Şarkıların dışında sosyal medyada sık paylaşım yapmasan da, etkin kullanan birisisin. Örneğin gitarınla başarılı coverlar yayımlayan içeriklerine zaman zaman denk geliyoruz. Cover senin için ne ifade ediyor?

Cover benim için; farklı markaların çikolatasını tatmak gibi her marka farklı çikolata üretiyor ama sonuç olarak çikolata! Yani kısaca ufakta olsa bir dokunuş katabiliyor olmak bence inanılmaz bir şey.

  • Önceki sorumuzla bağlantılı olarak; bir gün dijitalde yayımlama şansın olsa hangi şarkıyı coverlamayı seçerdin? Neden?

Büyük ihtimalle Seksendört’ün “Kendime Yalan Söyledim” şarkısı olur başta. Çünkü bütün tecrübelerimi o cover’a borçluyum. O şarkıyı sektörü öğrendiğim şarkı olarak adlandırıyorum.

  • Diskografine baktığımızda; farklı tarzları kendi soundunda yansıttığını görebiliyoruz. Bunun nedeni sence tarzının oturması mı, şarkıları yazanın da sen olması mı, başka etkenler de var mıdır şu an bizim aklımıza gelmeyen?

Ben en azından şu an için bu tarz meselesini çok düşünmüyorum. Belli bir tarzımın olmaması her şeyi yapıyor olmam bana eksi değil artı katıyor. İlerde tabii ki oluşan belli bir tarzım olacak ama şimdilik bu benim için çok önemli bir şey değil.

  • Müzikal kariyerinin geleceğine dair hayalini bizimle paylaşır mısın? Önümüzdeki yıllarda neler yapmak istersin?

İleride yapacağım albümüm ile beraber insanların beni gerçekten tanıması, konserlerde beraber şarkılarımı söylemek hatta kısmet olursa yurt dışında da güzel işler yapmak hedeflerim arasında.
Çok yakında beni daha yakından tanıyacaksınız, söz:)

Emirhan Çakmak Sosyal Medya:
Instagram: https://www.instagram.com/emirhancakmak3
Twitter: https://twitter.com/cakmakemirhann

Vücudumuz İçin Çok Önemli Bir Sinerji: Kolajen Ve Silisyum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu